Studia dają kontakty

Czy po pięciu latach studiów student dysponuje obszerną wiedzą dotyczącą kierunku swojej edukacji? Niekoniecznie, nie jest to normą, o ile nie studiujemy prawa, medycyny, weterynarii czy budownictwa. Na takich studiach jak zarządzanie czy marketing studenci mają tylko pobieżną wiedzę dotyczącą narzędzi marketingowych czy zasad zarządzania przedsiębiorstwem. Czy zatem warto poświęcać na nie 5, czy więcej […]

Postacie, które przerwały studia

Czy posiadanie wyższego wykształcenia gwarantuje sukces, a rezygnacja ze studiów od razu skazuje nas na wykonywanie pracy fizycznej? W historii jest wiele przykładów naprawdę wybitnych postaci, które nie podjęły studiów lub przerwały rozpoczętą naukę, dla wyższych celów.

Najlepsze Polskie uczelnie

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” co roku przygotowuje ranking najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Fundacja umieszcza poszczególne szkoły wyższe na swojej liście, pod nadzorem Kapituły, którą w roku 2017 kierował prof. Michał Kleiber. Jakie uczelnie znajdują się na szczycie takiej listy?

Studia zaoczne czy dzienne?

Wybór kierunku studiów jest wyzwaniem dla każdej młodej osoby, zaraz po maturze, ponieważ podejmuje ona decyzję, która zaważy na jej dalszym życiu i karierze zawodowej. Kiedy kierunek jest już wybrany, pozostaje jeszcze kwestia tego, czy studiować w trybie dziennym, czy zaocznym? Na co się zdecydować i jakie kryteria wziąć przy tym pod uwagę?